Trenerzy

Antoni Obrycki

Ur. 30.07.1966r. w Grajewie

Od 1978r. zawodnik MLKS „Warmia” Grajewo, trenowany przez Władysława Kierdelewicza. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów. Od 1984r. do 1992 trener „Warmii” Grajewo. Od 1992r. do dnia dzisiejszego trener K.S. „Sobieski” Poznań. W roku 2003 uzyskuje uprawnienia trenera I klasy. Zawodnicy, których szkoli to między innymi: Jacek Jędrzejczak, Krzysztof Kłosek, Maciej Glabus, Radosław Derda, Krystian Łakomy, Piotr Leonarczyk, Krzysztof Wiegandt, Jędrzej Walkowiak, Artur Snella, Bartłomiej Sobczak i inni. Spod jego ręki wychodzą tak obiecujący zawodnicy jak: Marcin Olejniczak, Bartosz Sikora, Jakub Tim czy zawodniczka Karina Pach. Zawodniczki i zawodnicy trenowani przez Antoniego Obryckiego to medaliści Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów a także srebrna medalistka Mistrzostw Europy Kadetek, Karina Pach czy Marcin Olejniczak, brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów, uczestnik Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów. W plebiscycie ogólnopolskiego magazynu o zapasach i sumo „Zapaśnik” głosami czytelników wybrany najlepszym trenerem 2004 roku. Drugą kadencję jest wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego w Poznaniu oraz po wyborach w 2007 roku prezesem K.S. „Sobieski”. Ponadto jest trenerem-koordynatorem okręgu wielkopolskiego zapasów w stylu klasycznym.

Andrzej Erbert

Ur. 19.10.1965r. w Poznaniu

Od 2000r. trener II klasy. W roku 2001 podejmuje pracę w Klubie Sportowym „Sobieski” w nowo utworzonej sekcji zapaśniczej dziewcząt w stylu wolnym. To właśnie pod jego okiem pierwsze kroki zapaśnicze stawia jedna z najzdolniejszych zapaśniczek młodego pokolenia Karina Pach – wicemistrzyni Europy kadetek i dwukrotna złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Marcin Olejniczak

.