Historia

Początki sekcji zapaśniczej KS Sobieski Poznań datuje się na rok 1985 . Wtedy to z inicjatywy Józefa Moczyńskiego została utworzona Sekcja Zapaśnicza przy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która w roku 1986 została przemianowana na Klub Sportowy „Sobieski” Poznań.
Treningi prowadzone były w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 15. Pierwszymi trenerami w sekcji byli: Józef Moczyński, Bronisław Maciejewski Henryk Półtorak i Andrzej Antkowiak.

rok 1985

Patronat nad Klubem objął Cech Rzemiosł Spożywczych w Poznaniu. Pierwsze zawody wewnętrzne zorganizowano w dnu 1.VI 1985 r. z okazji Dnia Dziecka. Obóz sportowy KS Sobieski Poznań w 1985 r odbył się w Ślesinie małej miejscowści wtedy w woj Konińskim.

Początki był trudne, ale chęci aby trenować, działać i rozwijać klub są duże. Powoli zaczęto na zauważać, pisać o nas pokazywać nas w TV, zaczynamy jeżdzić na zawody odnosić pierwsze sukcesy na matach Poznania, Wielkopolski i całego kraju.

Kolejne lata to okres wytężonej pracy na treningach, doskonalenia techniki . Zaczynamy sami organizować zawody, jest nas coraz więcej. W każde wakacje organizujemy obozy sportowe.
Kadrę trenerską w latach 1985 -1988 stanowili:

Kadrę trenerską w latach 1985 -1988 stanowili:

Kronika w wersji cyfrowej

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą kroniką.Pierwsza z ksiąg obejmuje lata 1985 – 1995.
Oto Link - https://shorturl.at/jkDX1